Jagoda Kamczacka 'Lonicera caerulea' Zestaw Późny

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 50-70 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Doniczka

49,00 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Owocowanie
Kwitnienie

 

Jagoda Kamczacka'Lonicera caerulea' Zestaw Późny

CZARNA Krzew tej odmiany jest coraz bardziej popularny w Polsce ze względu na małe wymagania, wczesną porę dojrzewania i duże oraz soczyste owoce, które są największe ze wszystkich jagód kamczackich o odcieniu lekko granatowym. Te owoce dojrzewają na przełomie maja i czerwca już w pierwszym roku po posadzeniu. Odmiana ta jest odporna na mrozy.

MAILON Jest to najwcześniejsza odmiana jagody kamczackiej. Owoce które ona daje duże, o średniej wadze, wrzecionowate, o niebieskiej barwie. Ich skórka pokryta jest woskowym nalotem, natomiast w smaku są słodko-kwaśne. Owoce te pojawiają się już w połowie maja i doskonale nadają się jako dodatek do deserów i przetworów.

SINGALSKA Krzew tej odmiany jest kulistego pokroju, dorastającego do 1,2m. wysokości. Jego kwiaty są żółtej barwy i pojawiają się wczesną wiosną. Owoce które rodzi ta roślina są jasno- granatowej barwy, cylindryczne, z woskowatym nalotem na skórce. W smaku są bardzo smaczne i zawierające dużo cennych witamin. Nadają się one do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory.

TOLA Jest to polska odmiana jagody kamczackiej, której krzew jest o silnym wzroście i obfitym owocowaniu. Jagody które należą do tej odmiany są sporej wielkości, pokryte delikatnym nalotem, o niebieskiej barwie, i w smaku bardzo słodkie. Owoce te dojrzewają w drugiej połowie czerwca i świetnie nadają się do bezpośredniego spożycia jak i do różnego rodzaju przetworów.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: żółto-biała


Barwa liści: zielone


Okres kwitnienia: kwiecień


Okres owocowania: maj-czerwiec


Stanowisko: słoneczne


Wymagania: najlepiej żyzna gleba o odczynie obojętnym


Wysokość: ok.2m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej drzewka

                  

Uprawa i ciekawostki

-Owoce jagody kamczackiej są wykorzystywane w medycynie ludowej jako surowiec wzmacniający, o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze i zmniejszającym ryzyko zawału serca, zapobiegający anemii, spowalniający rozwój jaskry, jako lek przeciwmalaryczny, pomocny w chorobach układu pokarmowego oraz zakażeniach bakteryjnych

-Jagoda kamczacka może zapobiegać cukrzycy i chorobom układu krążenia

-unikajmy gleb zbyt lekkich, piaszczystych bądź zlewnych, gliniastych. Jagoda dobrze rośnie na glebach IV i V klasy bonitacji o pH 5,5–6,5.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin