Jagoda Kamczacka 'Lonicera caerulea' Zestaw Średni

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 50-70 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Doniczka

49,00 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Owocowanie
Kwitnienie

 

Jagoda Kamczacka'Lonicera caerulea' Zestaw Średni

DLINNOPŁODNA Odmiana o największej plenności wśród jagód kamczackich pochodzących z Syberii. Rodzi ona soczyste, w smaku smaczne, kwaśno-słodkie owoce, które mają wiele uznanych właściwości leczniczych. Owoce te dojrzewają na przełomie maja i czerwca już w pierwszym roku po posadzeniu. Ta rosyjska odmiana posiada w pełni mrozoodporne krzewy.

JOLANTA Jest to polska odmiana jagody kamczackiej, dorastająca do ok. 2m. Rodzi sporej wielkości, smaczne owoce, które dojrzewają w połowie czerwca. Krzewy tej odmiany najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych ale dobrze radzą sobie także w półcieniu. Są również odporne na susze oraz mrozy.

SINGALSKA Krzew tej odmiany jest kulistego pokroju, dorastającego do 1,2m. wysokości. Jego kwiaty są żółtej barwy i pojawiają się wczesną wiosną. Owoce które rodzi ta roślina są jasno- granatowej barwy, cylindryczne, z woskowatym nalotem na skórce. W smaku są bardzo smaczne i zawierające dużo cennych witamin. Nadają się one do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory.

ZIELONA Jest to atrakcyjna, polska odmiana jagody kamczackiej.  Rodzi duże, soczyste, smaczne, kwaśno-słodkie owoce, które mają wiele uznanych właściwości leczniczych. Jagody tej odmiany dojrzewają już na przełomie maja i czerwca i mogą być spożywane bezpośrednio z krzaczka. Nadają się również na przetwory, soki, dżemy, konfitury, nalewki, można je także suszyć i mrozić.

 

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: żółto-biała


Barwa liści: zielone


Okres kwitnienia: kwiecień


Okres owocowania: maj-czerwiec


Stanowisko: słoneczne


Wymagania: najlepiej żyzna gleba o odczynie obojętnym


Wysokość: ok.2m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej drzewka

                  

Uprawa i ciekawostki

-Owoce jagody kamczackiej są wykorzystywane w medycynie ludowej jako surowiec wzmacniający, o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze i zmniejszającym ryzyko zawału serca, zapobiegający anemii, spowalniający rozwój jaskry, jako lek przeciwmalaryczny, pomocny w chorobach układu pokarmowego oraz zakażeniach bakteryjnych

-Jagoda kamczacka może zapobiegać cukrzycy i chorobom układu krążenia

-unikajmy gleb zbyt lekkich, piaszczystych bądź zlewnych, gliniastych. Jagoda dobrze rośnie na glebach IV i V klasy bonitacji o pH 5,5–6,5.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin