Aronia Na Pniu 'Photinia' Wielkoowocowa

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 90-110 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Goły korzeń/ kapers

39,90 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Owocowanie
Kwitnienie

 

Aronia Na Pniu Wielkoowocowa 'Photinia'

Drzewko na pniu tej odmiany rośnie od 2m. wysokości. Rodzi kuliste, czarno- fioletowe owoce, które zawierają bardzo dużo witamin. Dojrzewają one na początku września i świetnie nadają się na soki, dżemy, nalewki i innego rodzaju przetwory. Aronia ta jest bardzo odporna na mrozy i jest rośliną  tolerancyjną w stosunku do rodzaju gleby i jej wilgotności.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: biała


Barwa liści: zielone


Okres kwitnienia: maj


Okres owocowania: wrzesień


Stanowisko: słoneczne


Wymagania: najlepiej żyzna gleba o odczynie obojętnym


Wysokość: ok.2m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej drzewka

                  

Uprawa i ciekawostki

Aronia jest bardzo odporna na mróz. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych bądź półcienistych. Roślina jest tolerancyjna w stosunku do wilgotności gleby, choć ziemia wilgotna jest dla niej lepsza. Najlepsze dla aronii jest podłoże żyzne, próchniczne i przepuszczalne, zasobne w składniki pokarmowe

-  Aronia jest bogatym źródłem witamin: C, z grupy B, E, witaminy P (bioflawonoidów), beta-karotenu, składników mineralnych: miedzi, wapnia, potasu, żelaza, jodu, boru, molibdenu i kobaltu, polifenoli

-owoc aronii może poprawić ostrość widzenia, sprzyja gojeniu się ran (warto wiedzieć, iż rozcieńczony sok z aronii pomaga uporać się z oparzeniami słonecznymi)oraz reguluje metabolizowanie przez organizm tłuszczów.

-aronia ma działanie przeciwzapalne oraz reguluje poziom cukru we krwi i wydzielanie przez trzustkę insuliny.

Cięcie aronii

*Należy zacząć od usunięcia starych i chorych pędów, a także odrostów od korzenia. Można przyciąć je nawet o połowę, by zmobilizować drzewko do stworzenia nowych, młodych odrostów.

*Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by nie wycinać podczas jednego cięcia więcej niż ¼ wszystkich pędów szkieletowych rośliny.

*Krzew aronii najlepiej owocuje na młodych pędach, które mają od 2 do 6 lat. Najlepsze jakościowo owoce pozyskujemy zwykle z pędów 2-3 letnich. Dlatego też w kolejnych latach do wycięcia wybieramy pędy ponad sześcioletnie. Aby osiągnąć jak najlepsze plony, powinno się zachować równowagę między starymi usuwanymi pędami, a nowymi jednorocznymi.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin