Winorośl 'Vitis' Zestaw II Amatorski

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 50-70 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Doniczka

56,99 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Owocowanie
Kwitnienie

 

Winorośl 'Vitis' Zestaw II Amatorski

RONDO Jest to niemiecka odmiana, która bardzo dobrze rośnie w polskich warunkach klimatycznych. Jagody które rodzi są najczęściej małe, kuliste, ich skórka ma granatowo- czarną barwę i jest bogata w taniny. Miąższ natomiast jest soczysty bezbarwny o malinowym aromacie. Owoce te dojrzewają w drugiej połowie września i świetnie nadają się do wyrobu czerwonego wina.

GOŁUBOK Odmiana ta pochodzi z Ukrainy, której krzew rośnie silnie. Rodzi bardzo smaczne, ciemno- niebieskie owoce, które posiadają silnie barwiący sok i dojrzewają późnym latem. Odmiana ta jest szczególnie polecana i przeznaczona do wyrobu czerwonego wina. Ponieważ liście tej odmiany przebarwiają się wcześnie na czerwono- brązowy kolor krzew może stanowić atrakcyjną ozdobę ogrodu.

SOLARIS Jest to nowa odmiana niemiecka, której krzew rośnie silnie. Owoce które rodzi ta odmiana są średniej wielkości, cylindryczno- stożkowe w pełni dojrzewają dość wcześniej i charakteryzują się bursztynowo- złotym kolorem, o naturalnym słodkim i aromatycznym smaku.  Owoce te dojrzewają w połowie sierpnia. Jest to jedna z niewielu odmian w Polsce z których produkuję się białe wina deserowe z delikatną nutą bananowo- orzechową.

HIMROD Jest to odmiana pochodząca z Ameryki. Jej krzew rośnie silnie, a owoce są smaczne i średniej wielkości. Ich skórka jest żółta i pokryta mocnym, woskowym nalotem. Owoce te dojrzewają w drugiej połowie września, lecz odmiana owocuje nieregularnie. Jej dużą zaletą, jest brak pestek w owocach. Jest średnio wytrzymała na mróz, lecz odporna na choroby.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: żółta


Barwa liści: zielone


Okres kwitnienia: czerwiec


Okres owocowania: wrzesień


Stanowisko: słoneczne


Wymagania: najlepiej próchnicza gleba o odczynie lekko kwaśnym


Wysokość: ok.3-5m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej drzewka

                  

Uprawa i ciekawostki

-By ustrzec winorośl przed mączniakiem rzekomym sadzi się w jej sąsiedztwie różę. Objawy ataku grzyba pojawiają się na różanym krzewie wcześniej i mamy czas opryskać winorośl fungicydem

-Liście winorośli są jadalne – stanowią świetną alternatywę np. dla liści kapusty do gołąbków. Liście zbieramy w czasie kwitnienia i owocowania pnącza. Można je również kisić i marynować i w takiej, bardziej wiotkiej postaci wykorzystywać do zawijania wszelakich farszów. Są bardzo popularne np. w kuchni marokańskiej i bałkańskiej.

-Mocno przycinajmy winorośl, jeśli zależy nam na owocach. Usuwajmy nadmiernie wybujałe, zielone pędy i liście, które zasłaniają owoce od słońca. Zerwane liście można rozdrobnić i rozłożyć np. na kwiatowej rabacie jako nawóz.

-Garść świeżych liści dodanych do kąpieli działa odświeżająco i oczyszczająco na skórę. A jeśli puchną nam w upalne dni nogi – nic lepszego niż zanurzyć stopy na kilkanaście minut w misce przestudzonego naparu z winorośli.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin