Winorośl 'Vitis' Zestaw Mieszany

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 50-70 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Doniczka

56,99 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Owocowanie
Kwitnienie

 

Winorośl 'Vitis' Zestaw Mieszany

SOLARIS Jest to nowa odmiana niemiecka, której krzew rośnie silnie. Owoce które rodzi ta odmiana są średniej wielkości, cylindryczno- stożkowe w pełni dojrzewają dość wcześniej i charakteryzują się bursztynowo- złotym kolorem, o naturalnym słodkim i aromatycznym smaku.  Owoce te dojrzewają w połowie sierpnia. Jest to jedna z niewielu odmian w Polsce z których produkuję się białe wina deserowe z delikatną nutą bananowo- orzechową.

EINSET Jest to beznasienna odmiana amerykańska. Owoce które rodzi są średniej wielkości, kuliste, różowe, bardzo słodkie i rosną w średniej wielkości, stożkowato- cylindrycznych gronach. Ich miąższ jest soczysty, bardzo słodki, smaczny, o posmaku truskawkowo-malinowym. Spośród znanych w Polsce odmian beznasiennych, jest  najbardziej wytrzymała na przemarzanie.

ARKADIA Jest to ukraińska odmiana, której krzew rośnie dosyć silnie. Owoce które rodzi są duże, owalne, o żółtej barwie, w pełni dojrzałości złociste z lekkim brunatnym rumieńcem. Ich miąższ jest chrupiący, bezbarwny, o o smacznym, słodkim smaku. Owoce te rosną w dużych, stożkowatych, średnio zwartych gronach. Odmiana ta jest bardzo plenna i odporna na mrozy.

AGAT DOŃSKI Jest to smaczna odmiana deserowa, pochodząca z Rosji. Rośnie bardzo silnie i jest bardzo plenna. Owoce które rodzi są słodkie, średniej wielkości, o ciemno- granatowej barwie, z grubą skórką. Owoce dojrzewają w połowie września, w dużych, luźnych gronach. Odmiana ta jest bardzo łatwa w uprawie.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: żółta


Barwa liści: zielone


Okres kwitnienia: maj,czerwiec


Okres owocowania: sierpień,wrzesień


Stanowisko: słoneczne


Wymagania: najlepiej próchnicza gleba o odczynie lekko kwaśnym


Wysokość: ok.3-5m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej drzewka

                  

Uprawa i ciekawostki

-By ustrzec winorośl przed mączniakiem rzekomym sadzi się w jej sąsiedztwie różę. Objawy ataku grzyba pojawiają się na różanym krzewie wcześniej i mamy czas opryskać winorośl fungicydem

-Liście winorośli są jadalne – stanowią świetną alternatywę np. dla liści kapusty do gołąbków. Liście zbieramy w czasie kwitnienia i owocowania pnącza. Można je również kisić i marynować i w takiej, bardziej wiotkiej postaci wykorzystywać do zawijania wszelakich farszów. Są bardzo popularne np. w kuchni marokańskiej i bałkańskiej.

-Mocno przycinajmy winorośl, jeśli zależy nam na owocach. Usuwajmy nadmiernie wybujałe, zielone pędy i liście, które zasłaniają owoce od słońca. Zerwane liście można rozdrobnić i rozłożyć np. na kwiatowej rabacie jako nawóz.

-Garść świeżych liści dodanych do kąpieli działa odświeżająco i oczyszczająco na skórę. A jeśli puchną nam w upalne dni nogi – nic lepszego niż zanurzyć stopy na kilkanaście minut w misce przestudzonego naparu z winorośli.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin