Magnolia Kobus

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 70-90 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Doniczka

48,00 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Kwitnienie

 

Magnolia Kobus

Magnolia Kobus dorasta do ok. 10 m, więc jest zdecydowanie nawjwyższa ze wszystkich. Rośnie dość szybko i kwitnie bardzo obficie. Ma regularny, rozłożysty pokrój, z nisko rozgałęziającymi się gałęziami. Kwitnie na biało, lekko pachnącymi kwiatami o średnicy ok. 15 cm. Owoce tej magnolii, przypominają nieco strąk o nieregularnych kształtach, w czerwonym kolorze. Odmiana ta jest wyjątkowo odporna na mróz.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: biała


Barwa liści: ciemno-zielone


Okres kwitnienia: kwiecień


Okres owocowania:-------


Stanowisko: słoneczne


Wymagania:  najlepiej gleba żyzna dostatecznie wilgotna i przepuszczalna. Preferują podłoża o odczynie lekko kwaśnym.


Wysokość: ok.10m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej krzewu

                  

Uprawa i ciekawostki

- magnolie potrzebują stanowisk słonecznych i ciepłych oraz miejsc osłoniętych przed wiatrem. Wymagają gleb żyznych i zasobnych w składniki pokarmowe oraz dostatecznie wilgotnych i przepuszczalnych. Preferują podłoża o odczynie lekko kwaśnym.

- Jeśli chcemy, aby nasze magnolie zakwitły już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu, szukajmy egzemplarzy rozmnażanych wegetatywnie (np. przez szczepienie), gdyż rośliny uzyskane z siewu zakwitają dopiero po kilku lub nawet kilkunastu latach.

- Gdy magnolia ma liście przebarwione na żółto, a korzenie rośliny zamierają, świadczy to o zbyt dużej ilości wapnia w glebie. Konieczne jest wtedy jej zakwaszenie, np. kwaśnym torfem

- Od sierpnia do września można stosować bogate z fosfor i potas nawozy jesienne, które pomogą magnolii zawiązać pąki kwiatowe i przygotować się do zimy.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin