Brzoza Na Pniu Golden Obelisk

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 120 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Doniczka

79,99 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Kwitnienie

 

Brzoza Na Pniu Golden Obelisk

Odmiana 'Golden Obelisk' to drzewo o barwie liści złotożółtej, o kształcie sercowatym, wydłużonym z mocno postrzępionymi brzegami. Może osiągnąć wysokość około 7-10 m przy 3-4 m średnicy, charakteryzując się stożkowym pokrojem. Kora na młodych pędach jest brązowa, a później przybiera ozdobny srebrno-biały kolor, gładką powierzchnię i łuszczy się okrężnie. Ta odmiana powinna być eksponowana na słońce, co intensyfikuje barwę liści, ale poradzi sobie także w miejscach półcienistych. Drzewo jest łatwe w uprawie i mało wymagające pod względem warunków glebowych, choć należy unikać przesuszenia gleby.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: -----


Barwa liści: złoto-żółta

Okres kwitnienia: czerwiec-lipiec


Okres owocowania: ----------


Stanowisko: słoneczne lub lekko ocienione


Wymagania:  gleba żyzna wilgotna


Wysokość: ok.3 m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej drzewa

                  

Uprawa i ciekawostki

- Drzewo łatwe w uprawie, niewymagające w stosunku do gleby, polecane dla początkujących ogrodników do sadzenia na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.

- Świetnie nadaje się do sadzenia samodzielnie, jako soliter oraz w grupach.

- Szczególnie ładnie wygląda w okresie bezlistnym, na tle drzew i wysokich krzewów iglastych. Równie efektownie prezentuje się w zimowych zestawieniach kolorystycznych z dereniami o intensywnej barwie pędów: dereniem białym ‘Sibirica’ i dereniem świdwa ‘Flaviramea’ czy ‘Midwinter Fire’.

 

Cięcie brzozy

- Przycinanie brzozy wykonujemy po okresie tzw. pędzenia soków, czyli jak już wypuści liście. Najlepszym terminem jest czerwiec. Niektórzy brzozy tną jeszcze zimą w okresie styczeń lub luty. Ten termin jest o tyle dobry, gdy robimy to w dzień kiedy nie ma mrozu.

- Cięcie brzozy wykonujemy w celach pielęgnacyjnych. Najważniejszym elementem jest cięcie sanitarne brzozy. Wycinamy wszelkie suche i martwe pędy rośliny. Kolejnym ważnym etapem jest formowanie korony. Pędy ścinamy tuż nad rozgałęzieniem lub nad pąkiem. Gałązki tniemy ukośnie, tak aby najwyższe miejsce znajdowało się nad pąkiem

- Usuwamy wszystkie gałązki nisko rosnące, krzyżujące się i będące odrostami korzeniowymi tzw. wilkami. Wilki są młodymi pędami, wyrastającymi z grubszych jego gałęzi pionowo do góry. Do cięcia brzozy używamy sekatora.

Wszystkie nasze rośliny posiadają paszport roślin