Róża Pnąca 'Rosa arvensis' Don Juan

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 20-30 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Goły korzeń/ kapers

17,00 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Kwitnienie

 

Róża Pnąca 'Rosa arvensis' Don Juan

Kwitnie na pędzie najczęściej wiechami kilku kwiatów. W kolorze ciemno czerwonym z aksamitnym połyskiem. Na słońcu pachną jak koszyk z maliną i nie blakną co ważne. Obficie kwitną od połowy czerwca do października. Liście ciemne i skórzaste. Bardzo odporne na choroby ale z kolei na zimę wymaga starannego zabezpieczenia. W naszych warunkach rośnie do 2,5 metra jednakże aby krzew nie rozpadał się na boki wymaga niedużych podpór i regularnego podwiązywania. Młode pędy czerwono-brązowego koloru. Pędy sztywne i mocne, kolczaste. Jeżeli nie oczyścimy przekwitłych kwiatów łatwo zawiązuje duże pomarańczowe owoce.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: ciemno-czerwona


Barwa liści: zielona


Okres kwitnienia: czerwiec-październik


Okres owocowania:-------


Stanowisko: słoneczne


Wymagania: najlepiej żyzna, wilgotna gleba


Wysokość: ok.2,5m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej krzewu

                  

Uprawa i ciekawostki

- Aby uzyskać obfitsze kwitnienie, wskazane jest przycinanie krzewów róż. Róże pnące pierwszy raz tniemy najwcześniej w trzecim roku po posadzeniu. Przez pierwsze trzy lata należy jednak usuwać zaschnięte kwiatostany

- Przycinając, należy pozostawić kilka pędów, najlepiej od 3 do 5 – będą one stanowić trzon róży. Pędy boczne skraca się do długości 30–40 cm, tak by zostało na każdym z nich 5–6 oczek.

- Róże należy także odmładzać. W tym celu raz na kilka lat usuwamy najstarszą z gałęzi stanowiących trzon rośliny i zastępujemy ją młodą. Róże powtarzające kwitnienie tniemy na wiosnę (regeneracyjne cięcie po zimie)

- Po zimie usuwamy jedynie pędy przemarznięte i skracamy pędy uszkodzone. Cięcie zasadnicze wykonujemy latem, zaraz po kwitnieniu.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin