Jagoda Kamczacka 'Lonicera caerulea' Zestaw Mieszany

Koszt wysyłki: od 25,00 zł

Wiek sadzonki: 2 lata

Wysokość sadzonki: 50-70 cm

Czas wysyłki: do 12 dni roboczych

Forma sprzedaży: Doniczka

49,00 zł

Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Sadzenie
Owocowanie
Kwitnienie

 

Jagoda Kamczacka'Lonicera caerulea' Zestaw Mieszany

WOLOSZEBNICA Jest to odmiana pochodząca z północno- wschodniej Azji, dorastająca do 1,8 m. o kulistym i zwartym pokroju. Jej owoce w smaku przypominają naszą leśną jagodę. Są granatowej barwy z niebieskim, woskowym nalotem. Owoce dojrzewają nierównomiernie, dlatego należy je zbierać często, w miarę dojrzewania ponieważ nie zbierane same opadają. Jagody dojrzewają już w połowie maja.

WOWOZIEN Jest to polska odmiana jagody kamczackiej, której krzew jest o silnym wzroście i obfitym owocowaniu. Jagody które należą do tej odmiany są sporej wielkości, pokryte delikatnym nalotem, o niebieskiej barwie, i w smaku bardzo słodkie. Owoce te dojrzewają w drugiej połowie czerwca i świetnie nadają się do bezpośredniego spożycia jak i do różnego rodzaju przetworów.

ZOJKA Jest to polska odmiana o średniej sile wzrostu, i zagęszczonym, rozłożystym pokroju. Owoce tej odmiany mają charakterystyczny kulisto-owalny kształt, są jędrne i całkiem spore. W smaku są bardzo słodkie i soczyste, przez co tak jak owoce innych odmian jagody kamczackiej, również nadają się do bezpośredniego spożycia jak i na różnego rodzaju przetwory. Dojrzewają pod koniec czerwca.

ATUT Odmiana tej jagody pochodzi z Polski i jest jedną z najchętniej kupowanych odmian. Owoce które rodzi ta roślina są niezwykle duże i soczyste. Ich smak jest słodko-kwaśny i posiadają przyjemny aromat. Owoce te pokryte są woskowym nalotem, a ich barwa jest ciemno- granatowa. Jagody dojrzewają na przełomie maja i czerwca.

 

 

 

Charakterystyka  odmiany  

Barwa kwiatów: żółto-biała


Barwa liści: zielone


Okres kwitnienia: kwiecień


Okres owocowania: maj-czerwiec


Stanowisko: słoneczne


Wymagania: najlepiej żyzna gleba o odczynie obojętnym


Wysokość: ok.2m


Mrozoodporność: ------

Wizualizacja pokroju i wysokosci docelowej drzewka

                  

Uprawa i ciekawostki

-Owoce jagody kamczackiej są wykorzystywane w medycynie ludowej jako surowiec wzmacniający, o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze i zmniejszającym ryzyko zawału serca, zapobiegający anemii, spowalniający rozwój jaskry, jako lek przeciwmalaryczny, pomocny w chorobach układu pokarmowego oraz zakażeniach bakteryjnych

-Jagoda kamczacka może zapobiegać cukrzycy i chorobom układu krążenia

-unikajmy gleb zbyt lekkich, piaszczystych bądź zlewnych, gliniastych. Jagoda dobrze rośnie na glebach IV i V klasy bonitacji o pH 5,5–6,5.

Wszystkie nasze rosliny posiadają paszport roślin